Alanınız Dışında İçerik Üretmenin Faydaları

Alanınız dışında içerik üretmenin faydalarını bilmeniz markanıza iyi gelecek.

Alanınız dışında içerik üretmenin faydalarını bilmeniz markanıza iyi gelecek. Markanızın bilinirliğini arttırmayı sağlamak ve iyi bir marka algısı oluşturabilmek için bir çalışma başlatmak istediğimiz zaman, şüphesiz ki sosyal medya alanları bunun için kaçırılmaz bir fırsat alanı oluşturuyor. Bununla birlikte de sosyal medyada içeriklerimizin özgün ve kaliteli olması gerekirken, alanımızın dışında içerik üretmenin faydalarını gözardı etmememiz gerekiyor.Elbette iyi bir strateji ile yönetilmesi şartıyla…

Hangi alanlarda var olacağımızı belirlemek, o alana göre içerik paylaşmak.

Kullanıcı araştırması yaparak hangi kanalların hangi hedefler ve kitleler için kullanılması gerektiğine karar vermeniz ve o alanın kitlesine göre içerik üretmeniz tabi ki en birincil amacınız olmalıdır. Aksi takdirde, siz ne kadar kaliteli içerik yaratmaya çalışsanız da müşterileriniz yalnızca Pinterest’i kullanırken, siz Twitter’da boşa zaman harcıyor olabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi, Sosyal Medyadaki Başarımızla Doğru Orantılı!

Sosyal medya tek başına satış aracı  olmaktan çok, diğer pazarlama yöntemlerini destekleyici ve etkileyici bir varlık olarak karşımıza çıkar! Çağımızın dijital teknolojisin gelişiminde, sosyal medyada yoksanız, bir yanınız eksik demektir! Sosyal medyada markanızı yansıtan bir içeriğin kalitesinin yüksek olması ve kullanıcılarda paylaşma,beğenme ya da yorum yapma isteği doğuracak bir değerinin bulunması gerekir. Eğer bunu başarabilirseniz markanızın tanınırlığı ve güvenilirliği artar!

Alanımızın dışında içerik üretmek hedefe ulaşmada en etkili yöntemlerden biri

Sadece kendi alanımızla veya ürünlerimizle ilgili içerik üretmekle amaçlarına ulaşmak mümkün değildir. Bu şekilde içerikler kullanıcıda sıkıcılığı ya da alışılmışlığı çağrıştırabilir.

Örneğin, çikolata satışı yapan bir marka, kahvenin faydaları üzerine içerik üretebilir ve böylece tüketiciye hem markasını gösterir hem de aranan içerikle etkileşim sağlatabilir.

Bununla birlikte markanın güvenilirliği artarken aynı zamanda potansiyel müşteri portföyüne erişmiş de olabilir.

Her zaman aranan ve bilgi istenen içeriklerden faydalanarak tüketiciye bilgi vererek ona fayda sağlayabilir .Link kazanma, marka bilinirliğini artırma olumlu etkileri olacaktır.

shutterstock_354892298

Alanımız dışında içerik üretmeyi nasıl yapabiliriz?

  • Bu içeriği oluştururken mutlaka bir stratejiniz olmalı. Planlama ve strateji belirlenmelisiniz. Örneğin %70 kendi alanımla ilgili olan içerikler üreteceğim, %20 alanım dışında içeriklerler üreteceğim şeklinde planlama yapmalısınız.
  • Sizin hedef kitlenizin ilgi alanları neler olabilir? sorusuna yanıt bularak o alanlarda içerik çalışması yapabilirsiniz.
  • Rakip analizi yapabilir, rakiplerinizi inceleyebilir, rakiplerinizin içerik üretmediği alanlarda içerik üretebilirsiniz.
  • İçerik türü belirlenmelisiniz.  white paper, infografik, sunum, araçlar, videolar, metin ve görseller gibi içeriklerle içeriklerinizi desteklemelisiniz.

Alan dışında içerik üretmenin getirileri nelerdir?

  • Potansiyel müşteri portföyü oluşmasını sağlarsınız. Ürün henüz satılmıyor dahi olsa, gelecekteki müşterilere şimdiden kendinizi tanıtmış olursunuz.
  • Marka bilinirliğini artırmakla beraber, markanın kendisini daha iyi ifade etmesine yardımcı olursunuz.
  • Markanız için güven algısı yaratabilirsiniz. Tanınırlığınız ve güvenilirliğiniz artar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir